"המרכז נמנה עם רשימת המומחים של בתי המשפט למשפחה בכל הארץ "
03-6053626      פקס  153-36053626   |     dekelexperts@gmail.com


מספר המוצרים בסל : 0
  1. קטגוריות ראשיות
  2. השירותים שלנו
  3. /
  4. אקטוארים

אקטוארים 

מדע האקטואריה כולל כמה תחומים חופפים כגון סטטיסטיקה, הסתברות, כלכלה ומימון. מכאן שאקטואר הנו אדם המשתמש בטכניקות מתמטיות, סטטיסטיות וכלכליות לפתרון בעיות כלכליות שבהן משולבים מצבים של אי-ודאות. המילה "אקטואר" מקורה מהמילה הלטינית " Actuarius" שציינה את תפקידו של פקיד בכיר בסנאט הרומי. המונח, במשמעותו המקובלת היום, הפך לנפוץ בבריטניה בתחילת המאה ה-19 עם ייסוד המכון הבריטי לאקטואריה (Institute of Actuaries) ב -1848.
לקראת סוף המאה ה-19 ותחילת המאה ה-20 ייסדו מרבית מדינות אירופה, וכן ארצות הברית וקנדה, ארגונים אקטואריים במטרה לקדם את ענייני המקצוע, לקבוע כללי התנהגות, אתיקה מקצועית ותקנים. ב 1895- נוסדה בבריסל אגודת האקטוארים הבין-לאומית  (IAA) המאגדת את האגודות הלאומיות ומארגנת מפגשים וכנסים מקצועיים בין-לאומיים.

ב- 1946 הוקמה אגודת האקטוארים בישראל. האגודה מעניקה לאלו שעמדו בכל תנאי הקבלה (לימודים אקדמיים, לימודי השלמה באקטואריה ובחינות) את התואר המוכר על ידי "חבר מלא" (F.IL.A.A) המוכר על ידי האגודה הבין-לאומית.
תקנון האגודה אוסר על חבר שאינו "חבר מלא" להשתמש בתואר "אקטואר".
המקצוע מכיר כיום בשלושה סוגים של אקטוארים, בהתאם להתמחותם העיקרית: אקטואר של ביטוח חיים, פנסיה ובריאות, המתמחה בעיקר בבעיות הקשורות לתמותה, לנכות ולסיכוני חיים אחרים.
אקטואר של ביטוח כללי, המתמחה בעיקר בבעיות הקשורות לביטוחי רכוש, לחבויות ולניהול סיכונים פיזיים. אקטואר פיננסי, המתמחה בעיקר בבעיות הכרוכות בתנאי השקעה עתידיים בעידן של אי-ודאות. אקטוארים עצמאיים עוסקים בייעוץ בלתי-תלוי לחברות וליחידים, ומסייעים להם להתמודד עם בעיות הקשורות בבחירת תכניות פנסיה, ביטוח והשקעה. כל האקטוארים שאנו עובדים עמם למתן חוות דעת מקצועיות, הנם מקצועיים ומדופלמים, ובעלי ניסיון בתחום עבודתם. האקטוארים במרכז דקל מבצעים, בין היתר, חישובים הנדרשים לתביעות נזיקיות; תביעות בדיני עבודה; חישובים לצורך איזון משאבים בין בני זוג, לרבות חישוב לפי החוק לחלוקת חיסכון פנסיוני בין בני זוג שנפרדו, התשע"ד- 2014 .
 לצורך עבודתו, נדרש האקטואר לקבל את מלוא המידע, שאם לא כן חוות דעתו לא תהיה מלאה. על כן, בהפניית בית המשפט חשוב שיינתן צו שיפוטי המאפשר לאקטואר לפנות לכל מוסד ו/או רשות לצורך עריכת חוות הדעת. במקרים של חוות דעת לאיזון משאבים ולאחר ההפניה של בית המשפט למרכז דקל, על הצדדים להמציא למרכז מלוא המידע והמסמכים על צבירת הזכויות של כל אחד מהם, וכן מידע עדכני שהוציאו מהמסלקה הפנסיונית.
מהמועד שיהיה בידיו של האקטואר את מלוא המידע – חוות הדעת האקטוארית תהיה מוכנה בתוך 14 ימים ותישלח לצדדים.

האקטוארים המקצועיים שעובדים עם מרכז דקל עוסקים במגוון תחומים לרבות איזון משאבים בין בני זוג, לרבות לפי החוק לחלוקת חסכון פנסיוני בין בני זוג שנפרדו, דווחים כספיים, דיני נזיקין, דיני עבודה, ביטוחים וכיו"ב.

logo בניית אתרים