"המרכז נמנה עם רשימת המומחים של בתי המשפט למשפחה בכל הארץ "
03-6053626      פקס  153-36053626   |     dekelexperts@gmail.com


מספר המוצרים בסל : 0
  1. קטגוריות ראשיות
  2. השירותים שלנו
  3. /
  4. פסיכיאטרים

פסיכיאטריה

המונח העברי לפסיכיאטריה הוא רפואת הנפש, זהו תחום בריאות הנפש. המונח "פסיכיאטריה" נטבע בשנת 1808 על ידי  יוהאן כריסטיאן רייל. הגדרת המונח על ידי התאחדות הפסיכיאטרים העולמית (WPA): "פסיכיאטריה היא דיסציפלינה רפואית שעניינה במתן טיפול רפואי טוב ביותר בהפרעות נפשיות, בשיקום בני אדם הסובלים ממחלת נפש ובקידום בריאות הנפש. פסיכיאטרים משרתים חולים על ידי מתן הריפוי הטוב ביותר האפשרי התואם לידיעה המדעית המקובלת ולעקרונות אתיים. על הפסיכיאטרים לנקוט פעולות ריפוי שמגבילות ככל הפחות את חירותו של החולה".

כל פסיכיאטר הוא בהכשרתו דוקטור לרפואה. הפסיכיאטריה מנתחת את ההפרעות הנפשיות מנקודת המבט הרפואית ומנסה להציע דרכי רפואה מניעה, הערכה, אבחון, טיפול ושיקום המבוססים בדרך כלל על שילוב של טיפול תרופתי עם פסיכותרפיה.


רוב ההפרעות הנפשיות אינן ניתנות לריפוי מוחלט והטיפול הפסיכיאטרי מתמקד באיזון ביוכימי של הגוף, ריסון התסמינים, הקלת מצוקת החולה ושיקומו. טיפול פסיכיאטרי ניתן במסגרת מוסדית מתמחה, במסגרת קהילתית או בבית החולה בהתאם לחומרת ההפרעה.

בשונה מענפי רפואה אחרים ובשל ההשפעה של מחלות נפש על כושר השיפוט של חלק מהחולים, ברוב המדינות מעוגנת בחוק הסמכות לטיפול פסיכיאטרי שלא בהסכמת החולה, במקרים שבהם המחלה מסכנת את שלומו של החולה או של הסובבים אותו. הגדרת גבולותיה של סמכות זו שנויה במחלוקת. במדינות טוטליטריות מסוימות נעשה בה שימוש לרעה, ככלי דיכוי נגד אתיקה הרפואית. הרופאים הפסיכיאטרים העובדים עם מרכז דקל הם בכירים ומיומנים ביותר, חלקם משמשים במגזר הציבורי בדרג של מנהלי מחלקות. כמו כן, התמחויות הפסיכיאטרים שונות ומגוונות. 

הפסיכיאטרים המקצועיים שעובדים עם "מרכז דקל" עוסקים במגוון תחומים לרבות בתחום הפלילי, תביעות נזיקין, צוואות, אפוטרופסות, ביטוח לאומי, נכות, אובדן כושר עבודה, משרד הביטחון, צה"ל, בחינת מסוכנות וכיו"ב.


logo בניית אתרים